Nike Zoom Fly SP Fast Nathan Bell koşu ayakkabısı özel tasarımıyla adeta koşmaya dair bir aşk mektubu özelliği taşıyor.

Los Angeles’lı görsel sanatçı Nathan Bell ile iş birliğine devam eden Nike, Nike Zoom Fly SP ile birçok koşucunun bildiği ama dillendirmediği bir gerçeği de vurguluyor: Koşu ile sürdürülen aşk ve nefret ilişkisi.

Nike kişisel galerisini gördükten sonra yeni bir Zoom Fly SP tasarımı üzerinde çalışmak üzere Nathan Bell ile iş birliği yapıyor. El çizimleri konusunda uzman bir sanatçı ve tasarımcı olan Bell de, Nike Zoom Fly SP Fast Nathan Bell koşu ayakkabısında zekice metinlere kelime oyunlarıyla yer veriyor.

Bell, koşu ayakkabısına “otantik bir şekilde” ilham verdiğinden bahsediyor. Başta kendisi için “comfort zone”dan çıkması kolay olmamış ve duyduğu nefrete rağmen sonunda hedeflerine ulaşarak fayda sağlamaya başlamış. Bell’in tasarımına yön veren şey aşk-nefret çatışmasının perspektifi olmuş.

Yarı saydam pastel pembe renk üzerinde karalanmış görüntüler ve yazıların yer aldığı Nike Zoom Fly SP ciddiye alınabilecek bir performans ayakkabısı. Hatta ünlü Nike logosu bile farklı ve muzip bir çizimle yerini almış. Zoom Fly, Nike için 2017 yılında geliştirildi. Nathan Bell iş birliğinde ise ayakkabının hafif, yumuşak sürüşü ve hızlı teknolojisini korunup ekstra olarak eğlenceli bir tasarımla birleştirildi.

Ayakkabıda “Bacaklarımı hissedemiyorum”, “Bitiş çizgilerini bil / bilmiyorum” ve “Seni seviyorum / seni sevmiyorum” gibi çeşitli el yazısı karalamalar görebilirsiniz. Eğer tasarımdaki mizahı, motivasyonu ve hatta gerçekçilik karışımı hoşunuza gittiyse Zoom Fly SP Nathan Bell incelemeniz için sizi bekliyor.