Sağlam ve harika bir ilişkiyi sürdürmek hiç de göründüğü gibi kolay değildir. Hiçbir ilişki mükemmel değildir. Ancak bir ilişkiyi sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek için hem erkeklerin hem de kadınların alması gereken sorumluluklar var!
İşte güzel ilişkinizin pimini çekmek veya onu çok daha sağlıklı bir hale dönüştürmek için yapmanız veya yapmamanız (ne yapmak istediğinize göre değişir) gereken hatalar.

1. Duygularını görmezden gelmek

Hepimizin iyi veya kötü anları olabilir. Kız arkadaşınızın da hiç kötü bir duygu hissetmeye ve bunu ifade etmeye hakkı yokmuş gibi yaparsanız o zaman gerçekten bir şeyleri temelden sarsıyorsunuz demektir. İlişkinizin sonunu getirmek istemiyorsanız, karşınızdaki kişinin duyguları yokmuş gibi ifade etmek istediklerini görmezden gelmek veya duygularını kontrol etmek yerine biraz daha hassas ve şefkatli bir partner olmaya çalışın. Haydi bir kez olsun deneyin, başarabilirsiniz yahu!

2. Güvenini sarsmak

Off, eğer bu kuralı bir kez ihlal ederseniz vay halinize. Ciddi sarsıntılar yaratabilir. Bu maddeyi çok da açıklamaya gerek yok. Güveni sarsmak çok kolaydır ama yeniden inşa etmek bir ömür sürebilir. (Fiyuuu, alev aldı buralar…)

3. Saygı duymamak

Hayatta tek önemli işler yapan siz değilsiniz. Kız arkadaşınızın da değerli hayalleri, fikirleri ve görüşleri olabilir. Saygı duyun ve bunu göstermelik yapmayın. “Saygı gösterilen bir şey değil, kazanılan bir şeydir” bahanesinin arkasına sığınmayın. Bahaneleri bir kenara koyarak saygı duyun. Karşılığını alacağınızdan emin olun.

4. Yatak odasında onu mutlu etmemek

Tıpkı erkekler gibi kadınlar da hem duygusal hem de fiziksel olarak tatmin edilmeye ihtiyaç duyar. Bencillik yapmayın ve sevdiğiniz kadına her an hayran olduğunuzu yatak odasında hissettirin.

5. Onu özel hissettirmemek

Kadın veya erkek fark etmez herkes sevdiğinin onu şımartmasını, özel hissettirmesini ve dünyanın en mutlu insanı yapmasını bekler. Sürprizler konusunda çok yaratıcı olmanız gerekmez. Gidip bir çelenk yaptırın demiyoruz ama çok basit ve sevimli bir buket bir çiçek bile sevdiğiniz kadını mutlu edebilir. Klişe evet ama kadınlar böyle romantik klişeleri sevebilir. Hem sevdiğiniz kadını hem de çiçekçi ablayı mutlu edin, alın o çiçeği.

6. Hayatta ne istediğinizi bilmemek ve korkak davranmak

Her insan gibi kadınlar da güvende hissetmek ister. Bu en temel insani ihtiyaçlarımızdan bir tanesi. O yüzden onun gelecekteki ciddi ve romantik hayallerine ortak olurken korkak davranmayın ya da korkuyorsanız bir an önce yollarınızı ayırın. Ne istediğinize karar verin.

7. İş bölümü konusunda kendinizi geliştirmemek

Amerika’da yapılan araştırma ve istatistiklere göre sıradan bir günde, ev işi konusunda kadınların yüzde 83’ü vakit ayırırken erkeklerde bu oran yüzde 65 olarak ölçülmüş. Artık koca bir bebek değilsiniz. Sorumluluk alın ve bunu bir lütuf gibi gösterip söylenmeyin. Çoraplarınızı ortada bırakmayın. Çamaşır yıkanacağı zaman içine kirlileri atıp çalıştırın. Mutfağa girince gözünüzün önündeki şeyi bulmak için sevgilinize seslenmeyin.

Tüm bu basit taktikleri uygularsanız sevdiğiniz kadının da sizi dünyanın en mutlu erkeği yapabileceğini unutmayın.