New York’ta yaşayan ve 20 yılı aşkın bir süredir şehrin en popüler boşanma avukatlarından olan James J. Sexton, çiftlerin en büyük hatalarını ve ilişkileri sonladırma şekillerini masaya yatırdı. Business Insider’a konuşan Sexton, evliliklerin genellikle aldatma ve maddi durumlardaki anlaşmazlıklar dolayısıyla bittiğini söylüyor.

 

Fakat Sexton evliliklerin güçlü olması için aslında 3 kelimeye ihtiyaç olduğunu dile getiriyor. Sexton, ‘Kuvvetli bir ilişki ve evlilik için söyleyebileceğim tek şey ‘Aşk bir eylemdir’ cümlesi olacaktır’ dedi. ‘If You’re in My Office, It’s Already Too Late’ isimli kitabı piyasaya çıkan Sexton, evliklerin son dönemde özellikle sosyal medya dolayısıyla sona erdiğini dile getiriyor.

Sağlıklı ilişkinin sırrı 3 kelime

Deneyimli ilişki uzmanı ve avukat, ‘Bence boşanmaya sebep olan aldatma veya maddi konudaki çakışmalar aslında insanların daha önceden verdiği ufak kararların bir sonucu. İnsanlar yanlış kararlar vererek birbirlerinden uzaklaşıyorlar. İnsanların ilişki sırasında yaptığı ufak hatalar zaman içerisinde büyüyor. Başarı bir gecede gelmiyor ya da bir gecede fit bir vücuda sahip olmuyoruz. İlişki de bu şekilde. Neredeyse bütün amaçlar uzun çalışmalar ve çabalar içerisinde geliyor. Aşk bir eylemdir. İnsan aşık olur ve yavaş yavaş değilir, kilo alır sorumsuz davranır vs… Bunlar bir gecede olmaz zamanla olur’ diyor.

 

Sexton, çiftlerin diyalog halinde olmalarını ve hatalarını düzeltmelerini tavsiye ederek aşk hayatlarını canlı tutmalarını tavsiye ediyor.