En büyük yatak efsanelerinden biri G noktası… Kayıp kıta Atlantis ile birlikte en büyük tartışma konularından biri olan G noktası kadınların orgazm olmasını sağlayan ufacık bir parça fakat bu bölüm erkekler arasında 2019’da bile halen gizemini koruyor.

Alman jinekolog Ernst Gräfenberg’in adını alarak Gräfenberg noktası yani G noktası olarak bilinen bu bölüm vajinadaki erojen bir nokta. Uyarılması durumunda çok şiddetli orgazm ve kadınların boşalmasını sağlayan G noktasını bulmak ise bir hayli çetrefilli.

Bilimsel araştırmalar bazı kadınlarda G noktasının olmadığını ortaya koysa da uzmanlara göre G noktasını bulmak sanıldığı kadar da zor değil.

5 adımda G noktasını bulabilmek için yapmanız gerekenler ise oldukça basit:

1- Öncelikle partnerinizin/eşinizin/sevgilinizin rahat ve konforlu olması önemli bir detay. Gergin olursa G noktasını bulmak zor olabilir.

2- G noktasını bulmak için nereye bakmanız gerektiğini tahminen bilmeniz gerekiyor. Yapılan araştırmalara göre G noktası genellikle vajina duvarının 5-7 santimetre önünde yer alıyor.

3- Herhangi bir rahatsızlığı önlemek ve tahrişi engellemek için bol bol kayganlaştırıcı kullanmayı unutmayın.

4- Genellikle 2 parmağınızı kullanın ve sanki birini yanınıza çağırıyormuş gibi parmaklarınızı hareketlendirin. Bu sayede bölgedeki sinirleri daha çok harekete geçirirsiniz. Partneriniz sırt üstü yatarken avuç içiniz tavana gelecek şekilde parmaklarınızı kullanın. Eğer zorlanırsanız partnerinizden dizlerini kaldırmasını isteyebilirsiniz.

5- Eşinizle farklı pozisyonlarda cinsel ilişkiye girin. Böylelikle hangi pozisyonun sizin için daha iyi olduğunu anlayabilirsiniz. Ne kadar farklı pozisyon denerseniz G noktası bulma şansınız o kadar yüksek olur.

G noktası hakkında doğru bilinen yanlışlar!

Her ne kadar vajina içerisinde bir çıkıntı, nokta ya da et parçası olmadığı bilinse de birçok insan G noktasını yanlış anlıyor. Aslında bu nokta, vajina içerisindeki bir bölüm. Klitorise bağlı olan bu erojen bölge vajina içinde orgazma ulaşmayı sağlıyor.

Eveeet… Şimdi G noktasını bulmak için gerekli bilgileri aldığınıza göre işe başlayabilirsiniz. Eğer okuduklarınızı değerlendirebileceğiniz biri yoksa da Tinder ve benzeri uygulamaları deneyebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız rehberi okuyarak Tinder’da hayalinizdeki aşkı ya da yatak partnerini bulabilirsiniz.