Müzik aleminin maskeli 7’lisi Slipknot’tan yeni albüm için bir açıklama geldi. Uzun süredir yeni bir albüm yayınlamayan grubun solisti Corey Taylor geçtiğimiz günlerde Billboard dergisine konuştu. Yeni şarkılar üzerinde çalıştıklarını söyleyen Corey Taylor, grubun 6’ncı albümünün gelecek yıl çıkabileceğini söyledi.slipknot-yeni-albüm-metal
Maskeli ve agresif çetenin solisti, “Bizim elemanlar tonlarca müzik yazdı ve ben de bunların birçoğuna söz yazdım bile. Demoları bir araya getirip bir şeyler yapmaya başlayacağız. Gelecek yıl bir albüm çıkarmaya çalışacağız fakat bunların hepsi spekülasyon. Tanrı’yı güldürmenin en iyi yolu planınızı sesli bir şekilde duyurmaktır. Dolayısıyla ben de işi akışına bırakacağım” dedi.
yeni-metal-albümler-slipknot-2018
Planlarının gelecek yıl albüm çıkarmak olduğunu vurgulayan Taylor’a yanıt ise grup içinden geldi. Korkutucu maskelere sahip grubun “palyaço”su Shawn Crahan NME’ye konuştu. Crahan, “Bizim plak şirketimiz satıldı ve alındı, bize tavsiye veren insnalar gitti ve biz hala bekliyoruz. Corey Taylor’ın hazır olmasını beklemeyeceğiz. Kimse benim film yönetmemin bitmesini ya da başka bir arkadaşımızın turneye çıkmasını beklemeyecek” ifadesini kullandı.
slipknot-2018
Taylor’ı eleştiren Crahan buna rağmen grubun 6’ncı albümünden dolayı çok heyecanlandığını da dile getiriyor. Crahan, “Gelecek çok heyecan verici çünkü bu bizim altıncı albümümüz. Slipknot’taki benim numaram ve hem bilgisayarda hem matematikte hem de hayatın her yerinde 6’nın çok önemli bir yeri var” dedi. Bakalım bir dönemin nu-metal kralları yeni albümde neler yapacak?