Her ne kadar hayalet olup olmadığına dair bir garanti verilmese de eminiz ki bu şatoda yaşamak için insanlar sıraya girmeye başladı… Peki bu kadar güzel şatonun ne özelliği var? Fenomen dizi Game of Thrones’ta (Taht Oyunları) görülen ve hatta Robb Stark’ın bizzat bir adamın kellesini uçurduğu bu şato bir hayli heyecan verici.

HBO’nun dizisindeki Riverrun’ın dış yüzü olarak kullanılan Gosford Kalesi dizinin üçüncü sezonunda karşımıza çıkıyor. Muazzam bir manzaraya ve tonlarca odaya sahip şatoda Robb Stark, Rickard Karstark’ın kellesini uçuruyor ve daha sonra olaylar gelişiyordu.

 

Kuzey İrlanda’da bulunan bu şatonun 1800’lerin ortasında yapıldığı ifade edilirken etrafındaki ormanlık arazinin ise 1986’da koruma altına alındığı ifade edildi. Böylelikle şatonun güzel manzarasının ve doğayla iç içe olmasının önünde hiçbir engel bulunmuyor.

 

3500 feet karelik bu şatoda 15’ten fazla yatak odası ve 10 banyo bulunuyor. Yakın zamanda satışa çıkan şato için istenen para ise yaklaşık 656.000 dolar yani kaba bir hesaplamayla 3 milyon TL.