Hem Avrupa’nın klasik dokusunu taşıyan hem de buram buram modernizm kokan güzel bir şehir Danimarka’nın başkenti Kopenhag.

Bu huzurlu ve ilham verici şehri gezmeden önce, seyahatinizi daha konforlu hale getirmek için bavulunuza koymanız gereken eşyaları sıraladık!

Kopenhag’a giderken bunları unutmayın

Bisiklet ekipmanları: 

Kopenhag tam bir bisiklet dostu. Eğer bu şehri bisikletle turlamak isterseniz, kendi kaskınızı ya da kolluk dizlik gibi bisiklet ekipmanlarınızı yanınızda götürmek isteyebilirsiniz. Zira bisiklet kiralama dükkanları bunu sunmuyor.

kopenhag-seyahat-gezi-ne-götürmeli

Kopenhag’ın yağmurlu havası sizi üzmesin.

Yağmurluk: 

Şehirdeki kahve dükkanlarından birinde yumuşak hırkanıza sarılıp kahve keyfi yapmak kulağa çok güzel geliyor. Ancak şehrin yağmurlu havasında ıslanırsanız, bu hygge hayaliniz tatsız hale gelebilir. Her ihtimale karşı çantanıza sizi kuru tutacak bir yağmurluk eklemeyi unutmayın.

Stil sahibi seyahat çantası: 

Herkesin sırtında görmeye alışık olduğumuz Fjällräven Kånken sırt çantaları su geçirmez kumaştan üretiliyor. Yağmura yakalanırsanız size yardımcı olacak olan bu çantalar hem stil sahibi hem de şehri turlarken ihtiyacınız olan şeyleri rahatlıkla taşıyabilmenizi sağlıyor.

Sauna kiti: 

Keyifli bir şekilde ıslanmak isteyenlere, bir öğleden sonrası için sauna öneriyoruz. Çok çabuk kuruyan bir mikrofiber havlu, hem sauna içinde hem de sonrasında oldukça kullanışlı olabilir. Ayaklarınızın rahat etmesi için ise rahat flip flop terliklerinizi yanınıza alabilirsiniz.