Son dönemde turistlerin gözdesi olan orta Avrupa ülkesi Macaristan, Türkiye’de de son dönemde gündemde… Elbette Türk turistin gözünde henüz bir Berlin olamayan Budapeşte’ye giderken bilmeniz gerekenleri listeledik.

Sanat, mimari, tarih, yemek ve harika termal tesislerden vakit kalması için Budapeşte seyahatinizde hayatınızı kolaylaştıracak önerilerle karşınızdayız.

İşte Budapeşte’ye giderken bavulunuza atmanız gerekenler listesi:

Uyku gözlüğü

Budapeşte’nin gece hayatı oldukça hareketli ve aydınlık. Genelde otellerdeki perdeler de çok kalın olmayabiliyor. Dolayısıyla Budapeşte’deki gecelerinizde güzel bir uyku çekmek istiyorsanız uyku gözlüğünü yanınızdan eksik etmemekte fayda var.

Mayo

Evet İtalya’ya ya da İspanya’ya gitmiyorsunuz ama Macaristan’a giderken yanınıza mutlaka bir mayo ve havlu alın… Zira Budapeşte’nin kaplıcaları ve termal tesisleri dünyaca ünlü. Suyu hızla emen ve hızla kuruyan mikrofiberden oluşan özel havluları tercih edebilirsiniz.

Sırt çantası

Birçok turistik kentte anı eşyası ve ıvır zıvır bulabilirsiniz. Fakat Budapeşte bunlardan birkaç adım önde. Komünist dönemden kalma eşyalar ve modern tasarım dünyasından bazı detaylar içinizdeki tüketim heyecanını artıracak. Seyahatiniz sırasında bunları taşımak için bir sırt çantası yanınıza almalısınız.

Güneş kremi & dudak koruyucu

Orta Avrupa ülkesinde yaz-kış fark etmez, güneş ortaya çıktığı zaman ciddi bir biçimde yakma potansiyeline sahip. Elbette güneş kremiyle birlikte güneş gözlüğünüzü de çantaya atmakta fayda var.

Öte yandan kışın sert ve soğuk hava dolayısıyla dudaklarınız çatlayabilir. Bunun için de dudak koruyucu bir kremi yanınızda taşıyın mutlaka.