‘Ben ABD’ye tatile gidiyorum’ diyince kimsenin aklına grunge müziğin, Microsoft’un ve Starbucks’ın doğduğu topraklara gitmek gelmez muhtemelen… Ama bu sık sık yağmur yağan ve havasıyla Ege sahillerini anımsatan Seattle’ı ziyaret etmeyeceğiniz anlamına gelmez. Dolayısıyla sizin için ufak bir rehber hazırladık.

Seyahat ederken eşyaları toplamak ve bir (ya da birkaç) bavula sığdırmak oldukça zor bir iş olabilir. İşte bu gibi durumlarda yardım almak hayat kurtarıcı olabilir. İşte tam da bu sebeple Seattle ile ilgili bu beş tavsiyemize kulak vermeniz, tatilinizin daha eğlenceli geçmesine imkan sağlar.

1- Sağlam bir yağmurluk

Seattle’ın havasına pek güven olmaz… Her ne kadar yaz ayları çok da bulutlu geçmese de yine de hazırlıklı olmak gerekiyor. Zira Seattle neredeyse her mevsim aniden bastıran ve biten yağmurlarıyla ünlüdür. Dolayısıyla su geçirmez ciddi bir mont, yağmurluk ya da şemsiye benzeri ekipmanları yanınıza almayı unutmayın.

2- Piknik malzemesi

Seattle’da havalar güzelleşince parklar piknik yapmak isteyenlerle dolar. Elbette yanınıza sucuk, mangal almayın ama parkta yere serilecek battaniye ve benzeri eşyaları bulundurmanızda fayda var. Tabii ta Türkiye’den bunları taşımayın yerel esnaftan da alışveriş yapabilirsiniz.

3- Kablosuz kulaklık

Müzik tarihinin en ilginç akımlarından birine ev sahipliği yapan Seattle’da müzik ve radyoculuk ciddi bir konu… Birçok yerel radyo istasyonunun bulunduğu bölgede ayrıca yerel müzik gruplarını da dinleyebilirsiniz. Dolayısıyla dış dünyayla çok da bağınızı koparmadan güzel müzik dinlemek için bir çift kablosuz kulaklık şart.

4- Plaj malzemeleri

Seattle’ın denize kıyısı olduğunu muhtemelen biliyorsunuz… Dolayısıyla havalar güzelleşince bir Seattlelı gibi sahile gitmekte fayda var. Seattle’a gitmeden önce havlunuzu, terliklerinizi ve plaj çantanızı ‘ne olur ne olmaz’ diyerek yanınıza almanızda fayda var.