Ekonomik, siyasal ve toplumsal olarak zor günler geçirdiğimiz şu günlerde iyi bir haber içimizi adeta ferahlattı… İlk olarak 2001 yılında gerçekleşen ve o zamandan beri Beastie Boys’tan tutun Röyksopp ve Star Sailors’a kadar onlarca müzisyeni ağırlayan One Love Festival, 15. kez İstanbul seyircisinin karşısına çıkıyor.

Festivalde dikkat edilmesi gereken grupların başında Jungle By Night yer alıyor.

Türkiye’nin en başarılı organizasyonlarından biri olan One Love Festival birkaç yıllık bir aranın ardından bu yaz İstanbul Parkorman’da başlayacak. 20 Temmuz’da 2 ayrı mekanda ve 5 farklı sahnede gerçekleşecek etkinlikte yer alacak sanatçılardan bazıları ise açıklandı.

İstikrarlı Hayal Hakikattir isimli parçasıyla dikkatleri üzerine çeken Gaye Su Akyol da One Love Festival’de sahne alacak.

Parkorman’da kurulacak olan Birlikte Güzel Sahnesi’nde Fransız müzik prodüktörü Guillaume ve Jonathan Alric ikilisinin dans müziği projesi The Blaze yer alırken, İngiliz elektro-pop grubu Years&Years, Londra çıkışlı Michael Kiwanuka, Danimarkalı müzisyen Oh Land ve Jungle by Night gibi isimler de festivalde yer alacak yabancı müzisyenlerden bazıları.

Ezhel, Al’York, Büyük Ev Ablukada!

Türkiye’den de Ezhel, Büyük Ev Ablukada, Gaye Su Akyol, In Hoodies, Al’York ve Gözyaşı Çetesi gibi isimlerin yer alacağı festivalde Red Bull’un da bir sahnesi var. Burada ise Kerem Akdağ ve Ece Özel ile birlikte Max Abysmal, Dekmantel Soundsystem, Palms Trax seyircilere mükemmel performans vermeye hazırlanıyor.

 

The Black Madonna da sahne alacak.

Türkiye’den ve dünyadan çok sayıda başarılı sanatçıyı İstanbul’a getirecek One Love Festival, 20 Temmuz Cumartesi günü Parkorman’da başlayacak ve ertesi sabaha kadar Volkswagen Arena’da sürecek.

Festivalin ağır toplarından biri de The Blaze

Etkinliğin indirimli biletleri satışa çıktı bile, bizden söylemesi.