NBA’in son dönemine damga vuran oyuncuları sayarsak bunlardan ilk 3’ü arasında LeBron James’in adını anmazsak ayıp etmiş oluruz. Zira gerçekten de Michael Jordan’dan beri ortamı onun kadar heyecanlandıran başka bir basketbolcuya şahit olmadık.

LeBron için tasarlanan yeni ürünlerde siyah-beyaz ve çiçek desenleri kullanıldı.

Her ne kadar kendi adına çıkan ayakkabıları ve kıyafetleri Jordan kadar efsanevi boyutta olmasa da LeBron ve Nike cephesinde biraz hareketlenme var. Bunlardan en güncel olanı görücüye çıktı.

Nike’ın yeni serisi aynı modeli dört farklı şekilde tüketiciye sunuyor.

ABD’li tasarımcı ve KITH markasının sahibi Ronnie Fieg ile güçlerini birleştiren LeBron, Long Live the King adını verdiği koleksiyonu tanıttı. Sürekli Majesteleri Jordan ile kıyaslanma isteği içerisinde olan LeBron’un bu koleksiyonu da kendi kendine taktığı ‘Kral’ lakabıyla uyumlu.

Nike ve Ronnie Fieg ortaklığı, ayakkabının topuğunda kendini gösteriyor.

Majesteleri ölmedi ama yaşasın yeni kral

Nike LeBron 15 ayakkabısını yeniden tasarlayan Ronnie Fieg, bunlara City of Angels ve King’s Crown renkleri adını verdi. Öte yandan Suit of Armor ve King’s Cloak isimli iki de performans odaklı ürün tanıttı marka.

Nike’ın yeni bir teknolojisi olan Battleknit’e sahip bu ayakkabılar özellikle çiçek desenleriyle parkelerden ziyade günlük hayatta daha sık karşımıza çıkacak gibi gözüküyor.