Özellikle ABD ve Avrupa’da bir hayli popüler olan hazır giyim markası Uniqlo, yepyeni bir iş birliğine imza atarak adeta, ‘Bu da mı gol değil’ diyor…

Bazı tasarımlar diğerlerine göre biraz daha ön planda… Örneğin Ash ve Pikaçu’nun olduğu bu tasarım gibi.

Geçtiğimiz aylarda son dönemin gözde modern sanatçılarından KAWS ile bir koleksiyon hazırlayan ve büyük bir çılgınlığa sebep olan Uniqlo, bu sefer Japonya’dan çıkan efsanevi çizgi film serisi Pokemon temalı tişörtleri görücüye çıkardı.

Tasarımlar bir hayli renkli ve birbirlerinden de oldukça farklı.

Uniqlo’nun her yıl geleneksel hale gelen tişört tasarım yarışmasını kazananların çizimlerinin yer aldığı koleksiyon bir hayli geniş.

Denizlerin Kralı en beğenilen tasarımlardan biri oldu.

Jüri ve marka 18.000 başvuru içerisinden 24 tasarımı üretmeye karar vermiş. Bu tişört tasarımlarından 12’si erkek, 10’u kadın ve 7’si de çocuklar için tasarlanmış.

Dondurma havası da geldi…

Yarışmayı kazanan tasarım Gallados ve Koyking’in yer aldığı ‘The King of the Sea’ yani ‘Denizlerin Kralı’ olurken Annone’nin bir göz testinde olduğu tasarım ile Pikaçu’nun Nassie ile resmedildiği tasarım da ödüle layık görüldü.

Ne olacak bu Roket Takımı’nın hali?

Uniqlo’nun bu özel ve sınırlı sayıda üretilecek Pokemon tişörtleri 24 Haziran’da belli Uniqlo mağazalarında satışa sunulacak.