Son dönemde ayakkabıları kişiselleştirmek ve bazı durumlardada acayip modifikasyonlar yapmak çok revaçta. Nike ve Off-White iş birliğiyle tavan yapan bu ortaklık daha sonra Maison Margiela gibi markaların neredeyse elle yoğurularak yapılmış ve her parçası bir garip ayakkabıların devrini başlattı.

Ayakkabı adeta kübist bir tarzda baştan yaratılmış.

Adeta birer Picasso tablosu gibi olan bu tasarımları beğenen de var, bu trendin durmasını isteyen de… Ama anlaşılan ABD’li marka Vans çalışanları arasında birkaç kübizm hayranı var. Zira marka artık ikonikleşmiş hale gelen Sk8-Hi modelini adeta baştan yaratmış.

Ayakkabının alışık olduğumuz logosu topuk yerine modelin dış tarafında kendine yer bulabilmiş.

İngilizce’de ‘deconstructed’ yani baştan oluşturulan, baştan yapılan ve inşa edilen anlamına gelen sözcüğü modelin arkasına yerleştiren Vans böylelikle gerçekten farklı bir iş yapmış. Logoları alışık olduğumuz yerlerin haricinde noktalara yerleştiren tasarımcılar bazı bölmeleri de komple yenilemiş. Ayakkabıların iç tarafı klasik dama tasarımına sahipken bazı bölgelerde ham kumaş duruyor.

 

Eğer bu ayakkabılara bir an önce sahip olup kendinize göre kişiselleştirmek istiyorsanız yakınlarda bir Vans mağazasına koşabilirsiniz.