Japonya’nın medarı iftiharı Hi-Tec Japan, bu yaz dönemi için hazırladığı özel koleksiyonu tanıttı. Shibuya Crossover isimli bir çekim yapan ve Tokyo’nun merkezinde gerçekleşen çekimlerde markanın spor ve tarz türlerini nasıl bir araya getirdiğini görmek mümkün.

Hi-Tec Japan’in en beğendiğimiz modeli Aoraki WP oldu.

Şehir dağcılığı gibi bir kavram olsa rahatlıkla kullanabileceğimiz bu ayakkabılar şehrin canlılığını anlatıyor. Yapılan moda çekiminde mankenlerin giydiği spor ayakkabı yani sneakerların yanı sıra terlik formunda sandaletler de dikkat çekiyor. Marka böylelikle yazlıklarda ve yazın şehirde kalanlar tarafından rahatlıkla kullanılabilecek bir formül bulmayı da başarmış oluyor.

Farklı silüetlere sahip modeller dağcılık ya da dağ yürüyüşüne gönül veren ama şehir sınırları içerisinde yaşamak zorunda kalan insanlar için ideal bir alternatif.

Maalesef Türkiye’de satışa çıkmayacak olan koleksiyon içinde bizim gözümüze kestirdiğimiz kesinlikle Aoraki WP. Yapısı dolayısıyla kaymayan ve zemine sağlam bir tutuş sağlayan ayakkabı ayrıca su geçirmez özelliğe sahip. Böylelikle ister dağ başında isterseniz de betondan bir ormanın içinde yürürken hiç sıkıntı yaşamayacaksınız.

Özellikle ev terliği formundaki bu sandalet bize çok ilginç geldi.