Dünyanın en büyük şirketlerinden ve en değerli markalarından biri olan Apple bu hafta yepyeni bir ürün lansmanı yaptı. Fakat bu ürün, Cupertino merkezli markanın daha önce tanıttığı ürünlere pek benzemiyordu.

Gerçekten de Apple’ın bu hafta tanıttığı ürün adeta Steve Jobs döneminde ezber bozan ürünlere benziyordu. Apple, Goldman Sachs ile ortaklığa giderek kendi kredi kartını resmen tanıttı. Geçmişte Apple kullanıcılarının hunharca kullandığı Apple Pay’in evrim geçirmiş hali olarak da tanımlayabileceğimiz oluşuma ise Apple Card adı verilmiş. Apple Card’ı kısaca anlatmak için, ‘Apple bir banka olsaydı nasıl olurdu’ sorusuna yanıt vermemiz gerekiyor.

 

Dert yok tasa yok!

Evet, Apple banka olsa da yine havalı bir marka olurdu kuşkusuz… Apple insanların alışkanlıklarını değiştiren ürünleri gibi olmasını umut ettiği Apple Card ile alışveriş ve satın alma alışkanlıklarını değiştirmeyi ve daha güvenli, şeffaf ve kolay bir kredi kartı sunuyor. Apple üzerindeki uygulama üzerinden yapılan alışverişleri göstermeyi amaçlayan Apple, harcamaların nerede yapıldığını harita üzerinden gösterebilecek, kartınız çalındığı ya da kaybolduğunda telefon üzerinden anında iptal etme şansına sahip olabileceksiniz.

Apple, isteyen kullanıcılara oldukça albenili bir titanyum kart da sunuyor.

Kart demişken vurgulamakta fayda var, isteyen bu sistemi telefon üzerinden kullanabilecek isteyen ise üzerinde sadece kullanıcının adı olan titanyumdan yapılmış havalı mı havalı bir kart üzerinden kullanacak. Bu yaz resmi olarak kullanılmaya başlanması beklenen Apple Card’ta yıllık ücretler ve faizlerin oldukça düşük olacağı ve yapılan harcama üzerinden kullanıcılara indirimler yapılacağı belirtiliyor.