Uygun fiyatlı ve kaliteli saatler üreten Alman yüksek saatçilik markası Laco, oyun tutkunları için özel bir saat piyasaya sürdü. Sadece ABD pazarı için üretilen fakat muhtemelen dünyanın farklı noktalarından internet üzerinden satın alınabilecek bu saatin en büyük özelliği ise tamamen kült oyun serisi Fallout’a saygı duruşunda durması.

Saatin kasasının arkasında ise radyasyon seviyeleri emojilerle anlatılıyor.

Laco’nun Auxiliary Observer ya da RAD-AUX adını verdiği bu saat ilhamını Pip-Boy bilek bilgisayarından alıyor. Bu saat ile etraftaki radyasyon seviyesini ölçemiyor olabilirsiniz ama dikkatleri üzerinize çekerek ortamlarda hava atma olasılığınız bir hayli yüksek.

Saat güzel bir paket ile sunuluyor.

Otomatik bir saat olan (yani bilek hareketinizden güç alarak çalışıyor. Bilekten çıkardıktan bir süre sonra duruyor) RAD-AUX, İsviçre yapımı ETA 2824.2’yi kullanıyor. 38 saatlik güç rezervi olan saat 42mm x 13mm ebatlarında. Sadece 143 adet üretilen saatin dış görünüşü ise sanki Fallout’tan çıkmışsınız gibi bir izlenim bırakacak. Zira RAD-AUX, eskitilmiş bir görünüme sahip.

Deri kayışından, sanki oksitlenmiş gibi duran kasasına bütün detayların düşünüldüğü kol saatinin kadranında da nükleer sembolü bulunması güzel bir ayrıntı olarak ilk bakışta görülüyor. Sadece 143 adet üretilecek bu havalı saatin fiyatı da benzerlerine oranla bir hayli uygun… Laco RAD-AUX 2.950 dolardan alıcı bulacak.