Koşu dünyasında Nike, Adidas ya da Puma üçgeninden sıkılanlar için havalı ve kaliteli markalar bulmak biraz güç… Fakat son dönemde dikkatimizi çeken iki marka bizi kendine hayran bırakıyor: District Vision ve Satisfy!

Bu markalardan biri farkındalık içinde koşarak gözlük, ayakkabı, çorap, tişört ve uzun kollu sweatshirt üreten District  Vision ve diğeri ise koşuyu punk-rock kültürüyle harmanlayarak ‘koşu dünyasının kötü çocuklarına’ seslenen Satisfy. Şimdi bu iki marka bir iş birliği haberiyle son dönemde koşucuların gündeminde.

230 dolara satılan gözlük kısa sürede tükendi.

Fransa merkezli Satisfy ile ABD merkezli District Vision güçlerini birleştirerek District Vision’ın Keiichi modelini baştan yarattı. Yıllardır kullanılan ve özellikle ABD ve Avrupa’da kendine has bir  hayran kitlesi bulunan Keiichi modelinin bu versiyonu ise bir hayli enteresan.

Titanyum enjekte edilmiş naylondan yapılan bir kasaya sahip olan gözlük kaplumbağa kabuğu desenlerine sahip. Ayrıca kırılmaya ve çatlamaya dayanıklı polikarbonat camlar da yansıtıcı özelliğe sahip ve UV ışınlarını engelliyor. Hem teknik hem de havalı bir gözlüğe imza atan iki markanın bu ürünü kısa sürede tükendi. Fakat District Vision ve Satisfy tarafından yapılan açıklamada bu ürün yakın zamanda tekrar stoklara girecek.