Saat tutkunlarının her yıl merakla beklediği en önemli etkinlik hiç kuşkusuz Baselworld’dür… Bu yıl da birçok dev marka yeni saatlerini görücüye çıkardı. Bunlar arasında en dikkat çekici olanı ise hiç kuşkusuz Bulgari’ydi.

Bulgari’nin yeni kurmalı saatinin kasasının arkası adeta bir tablo gibi.

İtalya merkezli lüks tüketim ürünleri markası Bulgari’nin amiral gemisi haline gelen The Octo Finissimo serisinin yeni ürünleri saat meraklılarını adeta şoka soktu. Zira marka baskılara dayanamayarak tamamen siyah ve seramik kasa geliştirdi. Simsiyah, dokulu ve seramik saatler büyük beğeni topladı. Bulgari, aynı seriden iki farklı model sundu, biri otomatik diğeri de kurmalı.

Her iki saatin ölçüsü de aynı, 40 mm genişlik ve 5.5 mm kalınlık. Otomatik versiyonda opak bir kadran varken iskeletleştirilmiş kasaya sahip olan kurmalı saat BVL 128SK makineye sahip. Ayrıca kurmalı versiyonda saat 9 üzerinde bir güç göstergesi de bulunuyor.

Hafif, çizilmeye dayanıklı ve havalı olduğu için fiyatı bir hayli yüksek olan bu saatlerden otomatik versiyonunun fiyatı 15.600 dolar, kurmalı versiyonun fiyatı ise 24.700 dolar.