Çocukken hepimizin sevdiği G.I. Joe’lardan sonra karşımıza çıkan Action Man’ler hepimizi büyülemişti… Çünkü farklı ayakkabılar, kıyafetler, üniformalar, şapkalar ve silahlar takarak istediğimiz kombinasyonu yapabiliyorduk. Zaman geçti ve biz de üzerimize giydiklerimize daha dikkat etmeye başlayınca Action Man’lerle yaptığımız değişik kombinasyonlar rafa kalktı…

Air Jordan 1’ın favori rengi de Chris Pin tarafından ufaltılmış.

İşte Kamboçya asıllı bir ABD’li olan Chris Pin oyuncaklar için olmasa bile koleksiyonerler için mükemmel bir girişime imza attı. Eski bir moda tasarımcısı olan Chris ‘Haute Hero’ isimli bir şirket kurdu ve minyatür tasarımlar yapmaya başladı. Moda aksesuarlarını ufacık bir hale getiren Chris, geçmişte John Varvatose ve Converse gibi markalarla çalışmanın ekmeğini yemiş olacak ki yaptığı tasarımlar bir anda herkesin dikkatini çekti.

Air Jordan 1’lerden sweatshirtlere ve kot pantolonlara birçok tasarımı minyatür bir şekilde insanların beğenisine sundu. Chris, ‘Kamboçyalı Amerikalılar her zaman Batı kültüründe etki yaratamayacakmış gibi görülür fakat ben bunu değiştirmek istiyorum. Bu ufak bir adım’ dedi.

Chris hem oyuncak figürlerinden hem de sokak modasından ilham aldığını söylüyor. Öyle ki Chris hakkında oyuncak koleksiyonerlerinin Christian Dior’u ifadesi kullanılıyor.