ABD merkezli lüks bot markası Red Wing Heritage, İsveç markası Indigofera ile ortaklık yaparak Climber boot modelini bugün piyasaya sürdü.

1977 yılında piyasaya çıkan 8 inçlik Lineman 919 botlardan ilham alan bu çok özel parçalar sınırlı sayıda üretildi ve çok ince düşünülmüş detaylarla kaplı. Zamanında elektrik işinde çalışanlar için geliştirilen ve bu sebeple elektrik çarpmasının önüne geçen bu botlarda S.B. Foot Tanning Company’den alınan deri kullanılmış. 8 inçlik botun tabanında Goodyear markasının ürünü kullanılırken vintage tasarımı tamamlayan bir diğer detay da tabanda kullanılan yeşil renk.

Bu çok sınırlı sayıda üretilen botlar bir hayli vintage ve bir o kadar da pahalı.

ABD merkezli Red Wing Heritage ve ve İsveç merkezli Indigofera markasının ortak geliştirdiği bu botların ortasında ise elektrik çarpmasını engelleyen bir materyal var. Electrical Hazard insulation olarak da geçen ve Türkçeye Elektrik Çarpmasını Engelleyen izolasyon hayat kurtarıcı.

Bu madde sayesinde elektrik kablosunun üzerine bassanız bile elektrik akımına kapılmazsanız. Marka, ‘Bu materyal kullanıcıya güven veriyor. Çünkü bu botları giydiğinizde elektrik çarpmayacağını bilirsiniz’ açıklamasını yapıyor.

21 Eylül’de satışa çıkan bu botların fiyatı ise bir hayli tuzlu. 428 dolara satılan ve dünya genelinde sadece 42 mağazada satışta olan bu botlardan sadece 600 adet üretilmiş. Dolayısıyla Red Wing Heritage ve Indigofera ortaklığıyla geliştirilen  bu ayakkabıları beğendiyseniz almak için tereddüt etmeyin bir an önce satın alın.