Elbette akıllı telefonlar ve uygulamaları insanların zamanın çoğunu boşa harcayabilir ve onların en karanlık yönlerini ortaya çıkarabilir. Ama inanıyoruz ki güçlerini aynı zamanda iyilik için de kullanabilirler. Eğitebilir, bilgilendirebilir ve ilham verebilirler. Bu düşüncenin ışığıyla en güzel uygulamaların bir listesini hazırladık. Her gün yeni bir şey öğrenmek için bu listeye göz atın!

1. Curiosity

Her gün sadece beş dakika ile sizi daha akıllı yapmak için bu uygulama biyolojik tuhaflıklar, garip ve harika yerler, kültürel geleneklerimizin arkasındaki tarihsel bilgiler şeylerle dolu.

Uygulama Android ve iOS’ta mevcut.

2. Blinkist


Sürekli yenilenen okunacaklar listenizin de kanıtlayabileceği gibi, okumak istediğiniz her şeyi okumak için asla yeterli zamanınız olmaz. Blinkist de iyi bilinen kurgusal olmayan eserleri, ilgilendiğiniz konulara göre sadece 15 dakikada bulabileceğiniz özetlere dökerek bu sorunu çözmeye çalışıyor.

Uygulama Android ve iOS’ta mevcut.

3. Trivia Crack


Son derece eğlenceli bir bilgi yarışması. Rengarenk butonlarının hepsi farklı bir kategoriyi temsil ediyor ve kazanmak için hepsini bilmeniz gerekiyor.

Uygulama Android ve iOS’ta mevcut.

4. Yousician


Bu uygulama için bir enstrümana ve bazı müzikal yeteneklere sahip olmalısınız. Yousician ile piyano, gitar, bas veya ukulelenizde yeni melodiler öğrenebilirsiniz.
Uygulama, her seviyede yeteneğe hitap eder, kendi temponuzda gidebilirsiniz, bu nedenle acele veya baskı hissetmezsiniz.

Uygulama Android ve iOS’ta mevcut.

5. DailyArt


Oldukça kuru ve işlevsel bir adı olan, ancak keşfedilmeye değer olan DailyArt ile yaşamınıza günlük, küçük bir kültürel öğrenme kazandırın. Her gün klasik, modern ya da çağdaş bir sanat eserini ve arkasındaki hikayenin kısa bir açıklamasını okuyabilirsiniz.

Uygulama Android ve iOS’ta mevcut.

6. Health IQ


Sağlıklı yaşamak hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız Health IQ uygulaması bunun için size yardımcı olur. Zinde ve iyi kalmanıza yardımcı olmak için “Ultraviyole ışınlarından korunmak için ne kadar güneş perdesine ihtiyaç vardır”, “mikropları öldürmek için ellerinizi kaç saniye yıkamalısınız” gibi sorularınıza cevap verir.

Uygulama Android ve iOS’ta mevcut.

7. Dictionary.com


Anlatmaya gerek yok siz de gayet görüyorsunuz, karşınızda güzel bir sözlük uygulaması var. Her yeni gün yeni bir kelime ve tanımını sizlere sunuyor.
Belki de enstrüman veya başka bir dil öğrenemezsiniz, ancak her gün kesinlikle yeni bir kelime öğrenebilirsiniz.

Uygulama Android ve iOS’ta mevcut.

8. Enki


Bir telefonda sıfırdan kod öğrenmeye çalışmak ideal değildir, ancak hem yeni başlayanlar hem de deneyimli programcılar, Enki’nin ile günlük bir kodlama çalışması yapabilir. Uygulama Javascript, CSS, HTML ve Python’u da kapsıyor ve kodlamayı eğlenceli hale getiriyor.

Uygulama Android ve iOS’ta mevcut.

9. Duolingo


Eski dostumuz Duolingo… Bir dili öğrenmeyi bir gün sadece birkaç dakikalık pratikle bu kadar basit hale getiren başka bir uygulama yok. Sezgisel, arkadaş canlısı ve çoğu özellik ücretsiz olarak sunuluyor.

Uygulama Android ve iOS’ta mevcut.