Berlin merkezli Unu Scooter, belki de otomotiv ve motosiklet dünyasının en havalı, kolay ve kullanışlı aracını geliştirdi. Yakın zamanda lanse edilen ve ön sipariş alımına başlanan Unu Scooter dışarıdan geleneksel scooterlara benziyor.

 

Fakat aracın iç yüzü tamamen farklı ve bu durum bizi olduğu kadar milyonlarca motosiklet tutkununu da çok heyecanlandırıyor… Unu Scooter, tamamen elektrikli. Üstelik bataryasını da çıkararak eve götürebilir ve evde şarj edebilirsiniz.

Tam bir şehir aracı olan Unu Scooter, farklı renk seçenekleriyle her türlü sürücüyü cezbedecek gibi duruyor.

Geliştirilen yazılım sayesinde dahili navigasyonun olduğu aracın ufak da bir bagajı bulunuyor. Paylaşılabilir dijital anahtarı bulunan elektrikli motosikletin LG marka bataryası 50/100 kilometre mesafeye gidebiliyor. Yaklaşık 3/6 günlük bir kullanım süresine denk gelen bu performans bir hayli başarılı. 100 kilometresi yaklaşık 1 euroya mal olan bu araç7 saatte sıfır şarj düzeyinden %100’e çıkabiliyor. Batarya ömrünün yaklaşık 7 ile 10 yıl olması beklenen Unu Scooter saatte 45 kilometre hıza çıkabiliyor.

Unu, geniş bagaj hacmiyle de rakiplerinden sıyrılıyor.

Ayda 69 eurodan başlayan taksit seçeneğiyle satışa sunulan ve 24 ya da 36 ay vade seçeneğinin olduğu motosikletin teslimatına gelecek yıl başlanması bekleniyor. Aracın fiyatının 2500 euro olması bekleniyor.