Japonya’nın medarı iftiharı Sony, yeni kompakt fotoğraf makinesini görücüye çıkardı. Dünyanın en küçük ve hafif premium kompakt fotoğraf makinesi olarak tanıtılan cihazın ismi ise RX0II. RX0’nun su / toz geçirmezlik, şoka ve darbeye dayanıklılık genlerini alan ve bunu geliştirerek çok daha ufak ve etkili bir hale getiren RX0II, 4K kayıt yapabiliyor ve su altında dahil çalışan ve  yukarı doğru 180 derece ve aşağı doğru 90 dereceye kadar eğilebilen bir LCD ekrana sahip.

Ufak ve kullanışlı ebatları sayesinde Sony RX02, GoPro modellerine ciddi bir alternatif olacak gibi görünüyor.

BLOGGERLAR İÇİN İDEAL

15.3 megapiksel Exmor RS CMOS görüntü sensörüne sahip olan cihaz böylelikle başarılı bir çekim performansı sunuyor. Kısaltılmış 20cm minimum netleme uzaklığına sahip ZEISS Tessar T 24mm F4.0 sabit geniş açılı lens, yeni makineyi selfie çekimleri veya masa üstü fotoğraflar için mükemmel hale getiriyor.

Boyutlarıyla adeta bir GoPro düşmanı olan ve bu anlamda sektöre damga vuran markayı kendi silahıyla vurmayı hedefleyen Sony, 59 mm x 40.5 mm x 35 mm’lik boyutları ve sadece 132 gramlık ağırlığıyla neredeyse ufacık bir cihaz yaratmış. 200 kilograma kadar ezilmeye dayanıklı olan ve 10 metre derinliğe kadar su geçirmeyen cihaz Sony’nin Imaging Edge isimli mobil uygulaması aracılığıyla çektiği görüntüleri akıllı telefonlara aktarabiliyor.