İsveç’ten çıkıp da bütün dünyanın aşık olduğu nadir markalardan biri olan IKEA, dünyaca ünlü ses sistemleri üreticisi Sonos ile yeni bir iş birliğine başlıyor… Alanında başarılı bu iki marka Symfonisk adını verdikleri bir koleksiyon ile dikkat çekici cihazlar ve tasarımlar ortaya koymayı başardı.

Raf olarak da kullanılabilen hoparlörler ve hem lamba hem de hoparlör olarak kullanılan masa lambası tasarımları büyük beğeni topladı.

Bu ayın başında (hatta tam tarih de verelim, 9 Nisan) tanıtılan bu serinin bu yılın Ağustos ayında satışa çıkması bekleniyor. Symfonisk’te yer alan ürünlerden en dikkat çekeni hiç kuşkusuz hem bir kitaplık rafı olan tek başına duvara sabitlendiğinde kullanılabilen, ya da kütüphanede kitaplar düşmesin diye yerleştirilebilen veyahut sadece düz bir hoparlör olarak görevini icra edebilen tasarım.

Bir taşla iki kuş… Hem hoparlör hem raf!

Bunun yanı sıra iki marka uzmanlık alanını birleştirerek, hem hoparlör hem de ışık ünitesi olan masa lambalarını da görücüye çıkardı. İtalya’nın moda başkenti Milano’da tanıtılan ürünlerin fiyatları da resmen açıklandı.

Hoparlör dik vaziyette de kullanılabiliyor.

WiFi hoparlör olmasının yanı sıra bir masa lambası olarak da kullanılabilen Symfonisk masa lambasının fiyatının 179 eurodan satışa çıkacağı duyuruldu. 3 kilograma kadar ağırlık taşıyabilen kitap rafı şeklindeki hoparlörün fiyatının ise 99.95 euro olduğu açıklandı.