Son dönemde Instagram’ın da desteğiyle iyiden iyiye kült haline gelen New York merkezli marka Supreme yine gündem yaratan bir ürün lanse etti.

Kırmızı zemin üzerine beyaz bir fontla Supreme yazan sweatshirt, pantolon, gömlek, şemsiye ve benzeri birçok şey üreten ve bunları fahiş fiyatlarla sadece birkaç dakika içinde satmayı başaran marka şimdi de elektronik işine girdi.

Malum son dönemlerde akıllı telefonların fiyatları aldı başını gitti. Özellikle güzel ve yalnız ülkemizde vergilerle birlikte ‘amiral gemisi’ formatındaki telefonların fiyatları 5 haneli rakamlara çıkarken Supreme çok daha farklı bir yoldan ilerleme kararı almış.

Burner Phone, yani ‘kullan-at telefonu’ ya da ‘Geçici telefon’ olarak lanse edilen bu cihazın pek de ahım şahım özellikleri yok. 90’larda karşımıza çıkan tuşlu telefonlardan olan ve BLU markası tarafından üretilen bu telefon sadece 3G’yi destekliyor. 2.4 inçlik ufak bir ekranı, arka kamerası, çift SIM girişi ve 128 MB’lık bir dahili hafızası var. Neyse ki Supreme müşterilerinin arkasını kolluyor, zira marka 16 GB’lık microSD kartları da telefon ile birlikte vereceğini duyurmuş.

TELEFON 2013’TE PİYASAYA ÇIKMIŞTI

Markanın Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonu için hazırladığı ürünü elbette sattıracak detay devasa boyutlardaki Supreme logosu. Markanın iş birliği yaptığı BLU’nun geliştirdiği bu telefon aslında 2013 yılında tüketicinin karşısına çıktı. Zoey 2.4 ismiyle satışa çıkan telefon sadece 33 dolardı. Türkiye’de bulunmayan bu markanın Supreme ile yaptığı ortaklığın maliyeti ise henüz bilinmiyor. Fakat bildiğimiz tuğlayı 30 dolardan satma başarısını gerçekleştiren markanın bu telefonu kaça satacağı tam bir merak konusu. Bu arada bir detay verebiliriz, 30 dolara satılan o tuğlalar şu an eBay gibi sanal alışveriş ortamlarında yaklaşık 500 dolardan alıcı bulabiliyor.

Eğer tatile çıkarken denize düşse ya da kırılsa endişe etmeyeceğiniz ve üzülmeyeceğiniz bir telefona ve bununla birlikte çok da havalı bir logoya sahip olmak istiyorsanız bu cihazı düşünebilirsiniz. Tabii markanın bütün ürünlerinin sadece birkaç dakikada tükendiği gerçeğini de göz ardı etmemekte fayda var.