Dijital oyun dağıtım sitesi Good Old Games yani gog.com, Warcraft’ı yıllar sonra oyuncuların karşısına çıkardığını duyurdu. Özellikle klasikleşmiş ve kült haline gelmiş oyunları birkaç dolara satışa çıkararak oyun dünyasının takdirini kazanan platform Warcraft: Orcs & Humans ile birlikte Warcraft II Battle.net Edition’u kullanıma açtı.

 

Orijinal Diablo’dan sonraki en büyük ortaklık olarak lanse edilen bu oyun içinde Tides of Darkness ve Beyond the Dark Portal genişleme paketleri de yer alıyor. Bu klasik oyunlar dijital ve DRM-free olarak oynanabilecek.

Warcraft: Orcs & Humans’ın GOG.com sürümü, günümüz işletim sistemleriyle uyumlu çalışmak üzere optimize edilirken Warcraft II’yi satın alanlar oyunun iki farklı versiyonuna sahip olacak. Bu versiyonlardan biri yüksek çözünürlüğü destekliyor ve LAN bağlantıları aracılığıyla çok oyunculu oynanışa olanak tanıyor. Warcraft II’nin klasik versiyonu ise orijinal SVGA grafiklere sahip ve Battle.net’in klasik sürümü üzerinden matchmaking olanağı sunuyor.

Bilmeyenler için kısa bir özet geçelim, bu oyunda insanların ya da orkların saflarında yer alabilecek ve düşmanlarla mücadele edeceksiniz. Warcraft II ve genişleme paketi ile denizde ve karada mücadele edeceksiniz. Aynı zamanda hem Alliance hem de Horde olarak bilinen kuvvetlerin temelini oluşturan elfler, troller ve cüceler gibi farklı ırklarla tanışabileceksiniz.