Yepyeni vahşi savaş rotalarından Mario Bros’a kadar, bu listedeki oyunları oynamayı bırakamayabilirsiniz!

2019 video oyunları trendlerine baktığımızda yeni dünyalar, inanılmaz detaylar ve güçlü konsolların baskın olduklarını söyleyebiliriz. Mevcut sistemlerin yapabileceklerinin sınırlarını zorlayan daha fazla gelişme hemen göze çarpıyor. Savaş krallıkları hala hüküm sürüyor ve nostalji seviyesi de yüksek. İşte 2019 yılının şimdiden sevdiğimiz en iyi 8 video oyunu!

1. Apex Legends

Platform: Xbox One, PS4, Windows

Titanfall’un yapımcısı ücretsiz oynanabilen Apex Legends’i duyurduğunda herkes büyük bir şok yaşadı. Evet, gökten düşüyorsunuz. Evet, silahlar ve cephane için çılgın bir kovalamaca başlıyor. Ve evet, yaşınızın yarısı kadar çocuklar sizin hakkınızdan gelecek. Mozambik’ten kaçının!

2. New Super Mario Bros U. Deluxe

Platform: Switch

Nintendo, en popüler ve sevilen oyunlardan biri olan Super Mario’ya, Switch’te ikinci bir hayat veriyor. Oldukça yeni karakterleri ve değişik maceraları görmek için hemen fragmanı izleyin.

3. Kingdom Hearts III

Platform: Xbox One, PS4

On yıldan fazla bir süre içerisinde, Kingdom Hearts serisi olan devasa proje, yeni grafikleri ve zekice hikaye anlatımı ile ilgi çekici bir sonuç ortaya çıkardı.

4. Tetris 99

Platform: Switch

Birileri Super Mario’ya popüler mi dedi? Pardon, kral buradaymış. Yenilenmiş versiyonda temizlenmiş blokların rakiplerinize karşı silah haline geldiği 99 kişilik Tetris turnuvasına ne dersiniz? Kulağa çılgınca mı geliyor? Çünkü gerçekten çılgınca. Ama işe yarıyor, en klasik oyun serilerinden birine yeni bir hayat veriyor.

5. Metro Exodus

Platform: Xbox One, PS4, Windows

Kıyamet sonrası vahşi doğada çılgınca bir yolculuk arıyorsanız, Metro Exodus sizi uzun süre tatmin edecek. Oyun; savaşan, koşan ve sevdiklerini canlı tutmaya çalışan birinci şahıs bir nişancı ile Fallout, Far Cry ve Mad Max arasında bir yerlerde konumlanıyor.

6. Resident Evil 2

Platform: Xbox One, PS4, Windows

Hayatta kalma mücadelesinin yürütüldüğü en iyi örneklerinden Resident Evil 2, Leon ve Claire’i, Raccoon Şehri’nin cehennemine sokmak için elinden gelenin en iyisini yaptığı için her zamankinden daha iyi görünüyor.

7. The Division 2

Platform: XBox One, PS4, Windows

“Washington D.C. düşerse insanlık düşer.” Tom Clancy’nin Division serisindeki son bölümün arkasındaki fikir bu. Bu da kıyamet sonrası cehenneme yepyeni bir soluk getiriyor. Düşmanlar ciddi şekilde zorlu, detaylar zengin ve hikaye kendi yolunda ilerleyebilmek için yeterince akıcı.

8. Devil May Cry 5

Platform: Xbox One, PS4, Windows

Dante ve Nero,  şeytanlarla savaşmaya geri döndü. Silahların yakılıyor, kılıçların uçuyor ve bunlar yeni karakterimiz V ile oluyor.