Netflix’in yaptığı başarılı dizilerden biri olan Stranger Things’in 3’üncü ve şimdilik son sezonu geçtiğimiz aylarda yayınlandı. İzleyicilerin büyük beğenisini toplayan dizide bir grup gencin yaşadığı acayip olaylar yaşanırken, bu sırada Netflix tarafı oyun meraklılarını da heyecanlandıran bir hamle yaptı.

Dizideki senaryonun yanı sıra oyun için de özel bölümler eklenmiş.

Stranger Things 3: The Game isimli bir oyunu konsollara ve PC’ye getiren Netflix müjdeyi geçtiğimiz günlerde verdi… Saadettin Teksoy’un bile kariyerinde ilk defa yabancı bir dizinin reklamını yaptığı yapımın oyunu artık iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlarda yayınlandı.

Oyunu ekrandan oynamak istemeyenler özel cihazları eşleştirebilir.

Oyun dizinin ruhunu yansıtacak bir şekilde 16 bit şeklinde tasarlanmış. Türkiye’deki oyun meraklılarının Android’de 32 TL’ye indirebildiği oyunu ister tek kişi, isterseniz de bir arkadaşınızla oynayabiliyorsunuz. Geçtiğimiz ay Xbox One, PlayStation 4 ve Nintendo Switch’te oyuncuların karşısına çıkan Stranger Things: The Game, dizideki senaryoyu kullanmasının yanı sıra yeni hikayeleri de merceğine alacak.

Eleven için yine sıradan bir gün.

Dizideki Eleven, Dustin, Mike ve Şerif Hopper gibi karakterleri kullanabildiğiniz oyunun ardından Netflix’in bir sürprizi daha var… Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen oyun fuarı E3’te Netflix’ten yetkililer çok özel bir oyunun yakın zamanda piyasaya sürüleceğini açıkladı. Netflix’in Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de bulunan oyun geliştirme şirketi Next Games ile iş birliği yapacağı duyuruldu. Geçtiğimiz dönemde The Walking Dead için, ‘The Walking Dead: Our World isimli bir oyun hazırlayan Next Games, lokasyon bazlı bir RPG/Puzzle oyunu yapacak.

DİZİNİN SÜRPRİZLERİ BİTMİYOR

E3’te konuşan Netflix İnteraktif Oyunları Direktörü Chris Lee, oyunun lokasyon bazlı olacağını ve oyunun Google Maps ile etkileşim içinde çalışacağını açıklamıştı.

Gelecek yıl piyasaya sürülmesi beklenen interaktif oyunun tarzı önceki oyunlara göre biraz daha farklı olacak.

Oyunda karakterler yaratıklarla mücadele edecek. Oyunun gelecek yıl iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlarda çıkacağını açıklayan yetkililer oyunun tarzının ise 16-bit yerine 80’lerdeki çizgi filmler gibi olacağını duyurdu.

Eğer ‘oyundan bana ne bana dizi ver’ derseniz size güzel haberlerimiz var… Sizin için özel olarak bir rehber hazırladık. Bakalım Netflix’in en iyi dizilerini izlediniz mi?